Sākums > Pakalpojumi > Konsultācijas bērna vecākiem

Konsultācijas bērna vecākiem

Katra bērna kustību un muskulatūras attīstība ir ļoti individuāla.
Sniedzot konsultāciju, sākumā notiek saruna ar bērna māmiņu, uzklausu vecāku novērojumus un redzējumus par bērna attīstību, aizdomīgām kustībām vai pozām. Veicu apskati un izvērtēju bērnu dažādās pozās.
Pēc Minhenes Funkcionālās Diagnostikas skalas, Alberta attīstības skalas, vai izmantojot, Bayley skalas (Bayley scales) elementus, varu sniegt vecākiem savu vērtējumu.

Kam pievēršu uzmanību, izmeklējot bērnu?

Bērna kustību un pozu daudzveidība. Kāpēc tas ir svarīgi?

Mana ikdiena saistīta ar novērojumiem. Runājot par zīdaiņa attīstību, uzskatu, jo daudzveidīgākas kustības un pozas bērnam, jo nākotnē bērnam lielāka stabilitāte, līdzsvars, prasmīgākas kustību pārejas, vertikalizējoties, un vēlāk stāja, gaita. Tieši kustību un pozu dažādībai ir vērtība. Bieži vecākiem šķiet, ka bērna attīstība norit veiksmīgi, bez sarežģījumiem, tomēr es ieteiktu apmeklēt fizioterapeitu.

Pastāv liela atšķirība starp vecāku redzējumu un bērna patiesām kustību prasmēm, kustību demonstrēšanu. Mans ieteikums būtu apmeklēt fizioterapeitu, lai vecākiem radītu jaunu viedokli un skatījumu par bērna garīgo un fizisko attīstību. Piemēram, par pamatu darbā izmantoju elementus no Bayley skalas, sniedzu vecākiem ieteikumus un konkrētus uzdevumus par bērna prasmēm, lai tās attīstītu nākotnē.

Atkarībā pēc izmeklēšanas datiem, katram individuāli tiek ieteikts kustību terapijas biežums. Dažkārt tā varētu būt vizīte 1x nedēļā vai 1x divās nedēļās, vai 1x mēnesī, lai sekotu bērna attīstībai un to pieskatītu.

Par kādiem jautājumiem sniedzu konsultācijas?